Wójt Gminy Jasło wręczył nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury.
Wręczenie nagród odbyło się w czwartek (27 stycznia) w świetlicy urzędu. Klaudia Hołowicka, Bogusław Banaś oraz Rafał Gomułka otrzymali nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. Wójt Gminy Jasło uhonorował ich nagrodą finansową.

-Dziękuję Państwu ze swojej strony, jak i samorządu, że angażujecie się w upowszechnianie kultury. Ważne jest, że identyfikujecie się ze swoją społecznością, gdzie się mieszka, gdzie żyje i prowadzi swoją działalność- powiedział wójt gminy.

wręczenie nagród

Klaudia Hołowicka - sołtys wsi Bierówka oraz członkini Koła Gospodyń Wiejskich. Organizator i czynny uczestnik imprez jak "Dzień Dziecka", "Spotkanie z jesienią" czy "Wspólne ognisko". Współorganizator wspólnie z KGW Gminnych Dożynek 2021 r. w Bierówce. Angażuje się w inicjatywy społeczne na rzecz wsparcia innym m.in. pomoc dla mieszkańców Trzcinicy pokrzywdzonym w powodzi, pomoc sprzedawcom chryzantem, którzy ponieśli straty spowodowane pandemią, przygotowywanie paczek z żywnością dla mieszkańców. Współpracuje z Gminną Biblioteką Publiczną, Stowarzyszeniem Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy przy organizacji akcji promujących czytelnictwo i tradycje kulinarne regionu oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury - Świetlicą w Bierówce, realizując spotkania dla dzieci i młodzieży. Pomaga i angażuje się w pracę OSP Bierówka.

Bogusław Banaś - jeden z inicjatorów i założycieli Zespołu Pieśni i Tańca "Jaślanie". Jako kierownik realizuje wiele projektów artystycznych, czego dowodem jest II miejsce na przeglądzie grup kolędniczych w Jastrzębi oraz III miejsce w konkursie kolędniczym w Kolbuszowej. Wraz z zespołem brał udział w wielu koncertach w kraju oraz poza jego granicami: w Rumunii, na Litwie, Węgrzech, Ukrainie oraz Macedonii. Pozyskał dofinansowanie z ministerstwa w kwocie 300 000 zł na zakup strojów ludowych. W 2019 roku powołał grupę taneczną zrzeszającą najmłodszych pod nazwą "Mali Jaślanie". Jeden z inicjatorów powstania Stowarzyszenia Miłośników Pogórza Jasielskiego, który realizuje zadania publiczne.

wręczenie nagród

Rafał Gomułka - czynnie koncertujący członek orkiestr symfonicznych w kraju. Naukę gry na klarnecie rozpoczął w 2008 roku. Laureat 31 konkursów o zasięgu Ogólnopolskim, dwukrotny zdobywca pierwszej nagrody w Ogólnopolskich Wieloetapowych Przesłuchaniach Uczniów Średnich Szkół Muzycznych Organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej. Na arenie międzynarodowej osiągnął I Miejsce Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Moskwie, II miejsce Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Brukseli oraz III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Paryżu. W zakresie osiągnięć kameralnych w Kwartecie Klarnetowym o zasięgu międzynarodowym zdobył II Miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym King`s Peak w USA oraz II Miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Siergieja Prokofieva (3 etapy: Polska, Rosja, Chiny - Finał).

W spotkaniu wzięli udział: Józef Dziedzic - Przewodniczący Rady Gminy Jasło, Henryk Motkowicz - Zastępca Wójta Gminy Jasło, Małgorzata Dubiel - Sekretarz Gminy Jasło, Piotr Sikora - Kierownik Referatu Organizacyjno-Społecznego i Oświaty, Stanisława Ablewicz - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, Joanna Duć-Acela - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle z/s w Brzyściu, Małgorzata Jakubowska - Pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle z/s w Brzyściu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.