Młody bocian ze Skołyszyna, którego dwa dni wcześniej ratowali druhowie miejscowej OSP, dzisiaj, 23 lipca, trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.
Rannego ptaka rano zawieźli do Przemyśla pracownicy Urzędu Gminy w Skołyszynie. -„Trwa walka o uratowanie jego poranionej nogi. Dziękujemy wszystkim, którzy przez ostatnie dni interesowali się losem młodego bociana (przez opiekunów nazywany imieniem "Skolisz") i obdarzali go troskliwą opieką. Wierzymy, że będzie dobrze” - czytamy na Facebooku Gminy Skołyszyn.

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Fot. Facebook Gminy Skołyszyn

Przypomnijmy - na dachu Urzędu Gminy w Skołyszynie od wielu lat znajduje się gniazdo bocianie. Młody ptak zaplątał się w linki i sznurki w gnieździe. Zauważyła kłopoty ptaka jedna z mieszkanek Skołyszyna i powiadomiła urząd. Z pomocą bocianowi, 21 lipca pospieszyli jak zawsze niezawodni w takich sytuacjach druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie, którzy uwolnili zaplątanego ptaka. Okazało się, że młody bocian jest ranny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.