Strażacka brać pożegnała st. bryg. w st. spocz. Władysława Pelczara. Trumnę z ciałem byłego zastępcy Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Jaśle, na miejsce wiecznego spoczynku, wiózł strażacki wóz.
Rodzina, przyjaciele, władze samorządowe, przedstawicie służb mundurowych w tym Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie oraz KM PSP w Krośnie żegnali we wtorek (1.02) byłego zastępcę Powiatowego Komendanta Straży Pożarnej w Jaśle.

Trumnę z ciałem wieloletniego funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej na miejsce wiecznego spoczynku wiózł strażacki wóz. Ciało spoczęło na cmentarzu w Boguchwale.

pogrzeb Władysława Pelczara

St. bryg. w st. spocz. Władysław Pelczar zmarł 29 stycznia w wieku 80 lat. W 1964 r. ukończył Szkołę Oficerów Pożarnictwa, a w 1979 r. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od września 1964 r. do końca sierpnia 1965 r. był zastępcą Powiatowego Komendanta Straży Pożarnej w Jaśle. Później był komendantem w Leżajsku i w Rzeszowie. Od 1 stycznia 1990 r. do 14 czerwca 1992 r. był Komendantem Wojewódzkim Straży Pożarnych w Krośnie, a następnie do 31 marca 1997 r. Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.

pogrzeb Boguchwała

Za swoje zasługi był uhonorowany wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi, w tym między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza. Otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Boguchwała.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.