Zarząd Powiatu w Jaśle przygotował dla tegorocznych absolwentów szkół podstawowych szeroką ofertę edukacyjną. Będą mogli się kształcić w profilach i zawodach, które pozwolą im zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do znalezienia dobrze płatnej pracy lub studiowania na wymarzonym kierunku.
W poniedziałek (31 stycznia) Zarząd Powiatu w Jaśle zatwierdził ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023. Tegoroczni absolwenci "podstawówek" będą mogli wybierać kształcenie w różnych typach szkół średnich. W zależności od tego, jaką drogą zamierzają pójść lub jakie mają predyspozycje, mogą kontynuować naukę w czterech liceach, pięciu technikach i czterech szkołach branżowych pierwszego stopnia.

W nowym roku szkolnym Powiat planuje uruchomienie w liceach 13 różnych oddziałach profilowych, przygotowujących absolwentów do studiowania na wymarzonych kierunkach. W technikach - młodzież będzie mogła zdobywać wiedzę w 23 oddziałach, kształcących w różnych zawodach. Z kolei w 8 klasach szkół branżowych I stopnia uczniowie będą zdobywać wiedzę i umiejętności konieczne do podjęcia pracy w wybranym przez nich zawodzie.

Ponadto w roku szkolnym 2022/2023 w "Ekonomiku" zostanie utworzony oddział dwujęzyczny o profilu proinżynierskim.

Jak widać, szkoły prowadzone przez Powiat Jasielski oferują szeroki wachlarz kierunków i możliwości rozwoju, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Z pewnością każda ze szkół pozwoli nabyć wiedzę i umiejętności potrzebne do zdobycia upragnionego zawodu lub studiowania na wybranym kierunku.

Co więcej, plany lekcji w poszczególnych szkołach zostaną dostosowane do połączeń publicznej komunikacji autobusowej w taki sposób, aby każdy uczeń miał możliwość dojazdu do szkoły i bezpiecznego powrotu do domu.

Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku nabór do szkół ponadpodstawowych będzie odbywał się poprzez system elektroniczny. Wezmą w nim udział również szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Stowarzyszenie Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy oraz Stowarzyszenie "Kopernik ’’ w Nowym Żmigrodzie.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.