Przez weekend policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania siedmiu piratom drogowym.
W miniony weekend, funkcjonariusze z jasielskiej drogówki, pełniąc służbę na głównych ciągach komunikacyjnych, zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy jadąc z nadmierną prędkością, nie tylko łamali przepisy ruchu drogowego, ale przede wszystkim powodowali zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Przy użyciu videorejestratora oraz ręcznych mierników prędkości, policjanci zatrzymywali tych, którzy w terenie zabudowanym oraz na odcinkach, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechali z prędkością ponad 100 km/h. W wyniku tych działań mundurowi zatrzymali siedmiu kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a tym samym stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Dwaj rekordziści, zatrzymani do kontroli drogowej w Trzcinicy i Przysiekach, jechali w obszarze zabudowanym z prędkością 126 km/h i 129 km/h.

- Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, policjant ujawniający takie wykroczenie, w trakcie prowadzonej kontroli drogowej, obligatoryjnie zatrzymuje (w formie elektronicznej) kierowcy dokument prawa jazdy. Właściwy starosta wydaje decyzję administracyjną skutkującą zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Ponowne zatrzymanie kierowcy, w powyższym 3-miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna wpadka kierowania bez prawa jazdy, skutkuje cofnięciem uprawnień - informuje komisarz Piotr Wojtunik z jasielskiej policji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.