Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle po raz kolejny bierze udział w projekcie dla dzieci "Mała książka - wielki człowiek".
W roku szkolnym 2021/2022 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle po raz kolejny bierze udział w projekcie dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - wielki człowiek".

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę Pierwsze czytanki dla…, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa - bibliotekę i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice - przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Zachęcamy do udziału w akcji "Mała książka - wielki człowiek" wszystkich rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym.

Szczegółowych informacji udzielają placówki:
- Oddział dla Dzieci i Młodzieży (ul. Kołłątaja 1, 13 446 26 02 wew. 35)
- Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34, 13 445 58 57)
- Filia nr 2 (ul. Kopernika 8, 13 446 90 01)
- Filia nr 3 (ul. Szopena 22, 13 446 52 25).

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.