Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 z Oddziałami Specjalnymi i Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle świętowały Dzień Babci i Dziadka.
W tym roku obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka ze względu na pandemię miały odmienną formułę. Poszczególne grupy przedszkolne uczciły je przygotowanymi formami artystycznymi, bez kontaktu z dziećmi z innych oddziałów. Ich występy były rejestrowane na przestrzeni kilku dni, tak aby zostały zachowane obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Rodzice i dziadkowie mieli możliwość oglądania uroczystości w mediach.

Najstarsza grupa przygotowała dla dziadków Jasełka. Starszaki recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Piękne stroje były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. W czasie uroczystości dzieci wykorzystały dużą gamę kolęd i pastorałek.

dzień babci i dziadka

Przedszkolaki z pozostałych grup, zarówno tych młodszych jak i starszych, każde na miarę swoich możliwości, recytowały wiersze opiewające zalety babć i dziadków oraz śpiewały piosenki wyrażające wobec nich swoje uczucia. Mali artyści wykonywali tańce ludowe i układy taneczno-ruchowe do współczesnych utworów . Z dużym zaangażowaniem w świętowanie Dnia Babci i Dziadka włączyły się grupy: specjalna i integracyjna, znajdujące się w przedszkolu, a wśród nich dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Nade wszystko seniorów wzruszały życzenia, płynące prosto z ich małych serduszek. Każdy przedszkolak przygotował dla swojej babci i swojego dziadka niespodziankę w postaci małego prezenciku lub laurki.

Przedszkole realizując zadania wychowawcze stara się kształtować u podopiecznych postawy szacunku oraz wdzięczności wobec osób starszych a także budować i wzmacniać więzi rodzinne. Dlatego z okazji Dnia Babci i Dziadka, za wszelkie otrzymane od nich dobro, wdzięczne wnuczęta wyrażały swą miłość przygotowaną część artystyczną.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.