Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 z Oddziałami Specjalnymi i Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle świętowały Dzień Babci i Dziadka.
W tym roku obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka ze względu na pandemię miały odmienną formułę. Poszczególne grupy przedszkolne uczciły je przygotowanymi formami artystycznymi, bez kontaktu z dziećmi z innych oddziałów. Ich występy były rejestrowane na przestrzeni kilku dni, tak aby zostały zachowane obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Rodzice i dziadkowie mieli możliwość oglądania uroczystości w mediach.

Najstarsza grupa przygotowała dla dziadków Jasełka. Starszaki recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Piękne stroje były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. W czasie uroczystości dzieci wykorzystały dużą gamę kolęd i pastorałek.

dzień babci i dziadka

Przedszkolaki z pozostałych grup, zarówno tych młodszych jak i starszych, każde na miarę swoich możliwości, recytowały wiersze opiewające zalety babć i dziadków oraz śpiewały piosenki wyrażające wobec nich swoje uczucia. Mali artyści wykonywali tańce ludowe i układy taneczno-ruchowe do współczesnych utworów . Z dużym zaangażowaniem w świętowanie Dnia Babci i Dziadka włączyły się grupy: specjalna i integracyjna, znajdujące się w przedszkolu, a wśród nich dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Nade wszystko seniorów wzruszały życzenia, płynące prosto z ich małych serduszek. Każdy przedszkolak przygotował dla swojej babci i swojego dziadka niespodziankę w postaci małego prezenciku lub laurki.

Przedszkole realizując zadania wychowawcze stara się kształtować u podopiecznych postawy szacunku oraz wdzięczności wobec osób starszych a także budować i wzmacniać więzi rodzinne. Dlatego z okazji Dnia Babci i Dziadka, za wszelkie otrzymane od nich dobro, wdzięczne wnuczęta wyrażały swą miłość przygotowaną część artystyczną.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.