Poważny wypadek w Iskrzyni na DK19, doszło do zderzenia cysterny z samochodem osobowym. Trwa akcja ratownicza.
W czwartek (10 lutego) przed godziną 10:00 w Iskrzyni w powiecie krośnieńskim na DK 19 doszło do bardzo poważnego wypadku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca osobową toyotą, jadąca w kierunku Barwinka zjechała nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącą z naprzeciwka cysterną przewożącą żrącą substancję chemiczną.

Wypadek w Iskrzyni

W wyniku uderzenia cysterna wypadła z drogi i przewróciła się na bok. W wypadku poszkodowana została kierująca toyotą.

Trwa akcja ratownicza. Pracują zastępy z JRG PSP w Krośnie, OSP Iskrzynia, OSP Krościenko Wyżne, policjanci z WRD KMP w Krośnie, zespół ratownictwa medycznego z SPPR w Krośnie. Do Iskrzyni kierowane są kolejne specjalistyczne samochody ratownicze z województwa podkarpackiego.

DK19 w Iskrzyni jest nieprzejezdna zarówno w kierunku Rzeszowa, jak i Barwinka.[AKTUALIZACJA]
Kierująca, około 40-letnia mieszkanka gminy Haczów, z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Wokół przewróconej cysterny utworzona została kilkudziesięciometrowa strefa ochronna.

Działaniami ratowniczymi kieruje zastępca komendanta miejskiego PSP w Krośnie bryg. Krzysztof Marszałek. Na miejscu jest również naczelnik WRD KMP w Krośnie nadkom. Krzysztof Belczyk. Utrudnienia w ruchu na tym odcinku drogi mogą potrwać nawet do12 godzin.

Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie poinformowała, że cysterna przewoziła podchloryn sodu. Do Iskrzyni zadysponowano 13 zastępów straży, w tym ciężki samochód ratownictwa technicznego Rotator z JRG nr 1 PSP w Rzeszowie oraz specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Nowej Sarzyny.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.