Na wieży radiowo - telewizyjnej na Suchej Górze koło Krosna trwają prace modernizacyjno remontowe. Mogą wystąpić przerwy w odbiorach programów.
RTCN Rzeszów/Sucha Góra remontuje od 20 lipca firma Emitel, operator naziemnej infrastruktury radiowo - telewizyjnej w Polsce.

Prowadzone prace są bardzo złożone technicznie i wymagają dużego wysiłku ze strony specjalistów Emitel. Wieża na Suchej Górze oddana została do użytku w sierpniu 1962 roku i od tego czasu służy mieszkańcom Podkarpacia, transmitując sygnał radia oraz telewizji, kiedyś analogowej, a obecnie cyfrowej.

W związku z trwającymi pracami, emisje programów telewizyjnych oraz radia cyfrowego prowadzone są z wykorzystaniem zastępczego systemu antenowego. Może to powodować nieznacznie pogorszenie jakości sygnału multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej MUX-1, MUX-2, MUX-3 i MUX-8 oraz radia cyfrowego DAB+. Zakończenie prac planowane jest na 16 listopada 2020 roku.

- W związku z ewentualnymi niedogodnościami, mogącymi w tym czasie występować, prosimy widzów oraz radiosłuchaczy o wyrozumiałość - czytamy w informacji firmy Emitel.

Radiowo Telewizyjne Centrum Nadawcze RTCN Rzeszów/Sucha Góra emituje programy radiowe i telewizyjne dla około 900 tysięcy mieszkańców Podkarpacia.
.
Szczegółowy plan przerw konserwacyjnych na obiektach nadawczych Emitel dostępny jest na stronie: https://emitel.pl/strefa-klienta/#przerwy-konserwacyjne