W niedzielę (27 lutego) oraz w Środę Popielcową (2 marca) w kościołach organizowana będzie zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.
W związku z brutalnym atakiem Rosji na Ukrainę oraz koniecznością i powinnością pomocy ofiarom tej wojny (w tym dzieciom, starcom, a także żyjącym na Ukrainie Polakom) - Caritas w całej Polsce - zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego - organizuje w kościołach 2 zbiórki do puszek: w niedzielę (27 lutego) oraz w Środę Popielcową (2 marca).

Caritas Polska już przekazała 100 000 zł na bieżącą pomoc na Ukrainie. Ale potrzeby są i będą ogromne - zarówno tam, na miejscu jak również w Polsce, gdzie Caritas współpracuje z władzami państwowymi i włącza się w kwestię pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Zebrane środki zostaną wykorzystane do zakupu żywności, środków higienicznych, koców, śpiworów, materacy czy kuchni polowych oraz do wsparcia ukraińskiej ludności.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.