Od 28 lutego 2022 r. od godz. 23.59 do 15 marca 2022 r. do godz. 23.59 na terenie województwa podkarpackiego i lubelskiego obowiązywał będzie drugi stopień alarmowy BRAVO.
- Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie woj. podkarpackiego i lubelskiego. Ostrzeżenie ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Stopień BRAVO jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych i można go wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie woj. podkarpackiego i lubelskiego. Ostrzeżenie ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy. pic.twitter.com/Sb6DMKVUxr— Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (@RCB_RP) February 28, 2022

- Ostrzeżenie ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Przedsięwzięcia realizowane w ramach II stopnia alarmowego (stopień BRAVO):

Na rzecz ochrony ludności:
1) wprowadzić dodatkowe kontrole pojazdów, ludzi oraz budynków publicznych w rejonach zagrożonych,
2) rozszerzyć akcję informacyjno-instruktażową dla społeczeństwa dotyczącą potencjalnego zagrożenia, jego skutków i sposobu postępowania.

Na rzecz ochrony infrastruktury:
1) ostrzec personel o możliwych formach ataku,
2) zapewnić dostępność w trybie alarmowym personelu wyznaczonego do wdrażania procedur działania na wypadek ataków terrorystycznych i sabotażowych,
3) sprawdzić i wzmocnić ochronę ważnych obiektów publicznych,
4) sprawdzić systemy ochrony obiektów ochranianych przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne i wewnętrzne służby ochrony,
5) wprowadzić kontrole wszystkich przesyłek pocztowych i kurierskich kierowanych do urzędu (instytucji),
6) zamknąć i zabezpieczyć nieużywane regularnie budynki i pomieszczenia,
7) dokonać przeglądu posiadanych zapasów materiałowych i sprzętu,
8) zapewnić ochronę środków transportu służbowego poza terenem obiektu, wprowadzić kontrolę pojazdu przed wejściem do samochodu i jego uruchomieniem.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.