Strażacy z Powiatu Jasielskiego pomagają strażakom z Ukrainy przekazując najpotrzebniejszy sprzęt.
W odpowiedzi na Apel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o pomoc dla strażaków z Ukrainy i ich wsparcie poprzez uzupełnienie sprzętu, Strażacy z Powiatu Jasielskiego zorganizowali niezwłocznie akcje pomocową, do której włączyło się kierownictwo i funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Jaśle oraz strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Jasielskiego.

pomoc Ukraina strażacy

W poniedziałek (28 lutego) po segregacji sprzętu dostarczonego z jednostek OSP, z siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle na pomoc ukraińskim strażakom wyjechały trzy ciężkie samochody załadowane sprzętem pożarniczym, zebranym w powiecie jasielskim.

Wśród zgromadzonego sprzętu były m.in.: motopompy, węże pożarnicze, prądownice, hełmy, torby medyczne wraz z wyposażeniem, odzież, obuwie specjalne.

strażacy pomoc

Za tak liczny odzew, zaangażowanie, zbiórkę sprzętu i niesienie pomocy strażakom z Ukrainy, Starosta Jasielski Adam Pawluś podziękował strażakom z powiatu jasielskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.