Do 10 lat więzienia grozi 30-latkowi, który próbował włamać się do kiosku w Jaśle.
W niedzielę (27 lutego) dyżurny jasielskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem do kiosku ruchu zlokalizowanego w Jaśle przy ulicy Czackiego. Interweniujący policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego niezwłocznie podjęli działania mające na celu, jak najszybsze zatrzymanie przestępcy. W rozmowie ze świadkami ustalili okoliczności zdarzenia, a także rysopis podejrzanego. Mundurowi podjęli czynności związane z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia w celu zebrania pozostawionych przez sprawcę śladów. Z poczynionych przez policjantów ustaleń wynikało, że sprawca po pierwszej nieudanej próbie miał zamiar włamać się do kolejnego kiosku, znajdującego się na parterze kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Czackiego i 3-go Maja, został jednak spłoszony przez mieszkańców.

W realizację tej sprawy zaangażowani byli także funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na szybką identyfikację podejrzanego. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Jasła. W środę mężczyzna został zatrzymany na terenie Krosna.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu usiłowania kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Podczas przesłuchania, 30-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.