Najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze Podkarpacia otrzymali nagrody i stypendia podczas 13 Gali Sportu Młodzieżowego.
13 Gala Sportu Młodzieżowego odbyła się w środę 9 marca w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym w Rzeszowie.

W rywalizacji sportowej w 2021 roku województwo podkarpackie zdobyło łącznie 4527.83 pkt w 50 dyscyplinach sportu ujętych w wykazie sportów Systemu Sportu Młodzieżowego. Punkty we współzawodnictwie dzieci i młodzieży zdobywane są w czterech kategoriach wiekowych; młodzik, junior młodszy, junior i młodzieżowiec. W ubiegłym sezonie blisko dwie trzecie punktów dla Podkarpacia zdobyli juniorzy młodsi i juniorzy (60%).

- Województwo podkarpackie wspiera państwa w rozwijaniu sportowych talentów. Nagrody i stypendia to jeden z ważnych elementów naszego wsparcia. Budżet województwa na 2022 rok z przeznaczeniem na stypendia sportowe i nagrody w dziedzinie kultury fizycznej wynosi blisko 1,1 mln zł, tj. o 500 tys. więcej niż w roku 2021. W szczególny sposób staramy się nagradzać zawodników i trenerów - autorów największych sukcesów sportowych. Wśród uczestników dzisiejszej gali mamy przedstawicieli różnorodnych dyscyplin sportowych, szereg dyscyplin olimpijskich, nieolimpijskich, należących do Systemu Sportu Młodzieżowego. Dziękuję wszystkim za miesiące i lata treningów, które poprzedziły każdy Wasz sukces - mówił podczas gali wicemarszałek Piotr Pilch.

13 Gali Sportu Młodzieżowego w Rzeszowie

Stypendia i nagrody to bezpośrednie wsparcie finansowe dla zawodników, trenerów i działaczy. Ale największy strumień środków trafia do okręgowych związków sportowych na organizację szkolenia młodych sportowców będących w kadrach wojewódzkich oraz ich udział w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2021 roku na sport dzieci i młodzieży, sport szkolny i akademicki wydatkowanych zostało ok. 2,6 mln zł. Budżet Województwa na ten cel na 2022 rok wzrósł o ponad 1 mln zł i wynosi 3,7 mln.

13 Gali Sportu Młodzieżowego w Rzeszowie

Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in.:

Stypendyści:
Gabriela Kwaśny - UKS ASW Judo Jasło, judo K
Oliwia Ziewalicz - UKS ASW Judo Jasło, judo K

Trenerzy:
Przemysław Czarnecki - UKS ASW Judo Jasło, judo
Tomasz Wojtas - ULKS Technik Trzcinica, lekkoatletyka

Zobacz zdjęcia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.