W Foluszu odbył się I Zimowy Bieg Beskidnika, w którym wzięło udział wielu biegaczy przybywając z różnych rejonów Polski.
W niedzielę (13 marca) odbył się w Foluszu I Zimowy Bieg Beskidnika, w którym wzięło udział 242 biegaczy.

Zimowa aura, nie wystraszyła sportowców, a wręcz przeciwnie. Na starcie można było spotkać wielu biegaczy, którzy biorą udział w zawodach od lat, jak i także nowe osoby, które pierwszy raz zmagały się z trasami Beskidnika.

Folusz bieg

Trasy o długości 6 km i 21 km prowadziły szlakami Magurskiego Parku Narodowego, które przy panujących warunkach stanowiły nie lada wyzwanie dla sportowców. W Zimowym Biegu Beskidnika wzięły udział osoby z różnych rejonów Polski, cieszymy się, że powiat jasielski staje się dla nich atrakcyjnym rejonem do uprawiania tego sportu. Na liście startowej pojawili się także goście z Ukrainy.

I Zimowy Bieg Beskidnika zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Starostę Jasielskiego Adama Pawlusia.

Folusz bieg zimowy

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom i osobom, które wsparły organizację tego wydarzenia: Ochotniczej Straży Pożarnej z Folusza, Dębowca i Cieklina, Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle, Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle, Grupie Krynickiej GOPR, wolontariuszom za pomoc przy Biurze Zawodów, Strefie startu i mety, punktach odżywczych, za zamykanie trasy oraz pracownikom Magurskiego Parku Narodowego za wsparcie.

Zawody wsparli: Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle "Familiaris", Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów, Gmina Dębowiec, Magurski Park Narodowy, Habys Sp. z o.o., Toyota Jasło, Dom Pomocy Społecznej w Foluszu.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.