Tragiczny finał pożaru traw w miejscowości Bieździadka w gminie Kołaczyce. W pogorzelisku znaleziono ciało 88-letniego mężczyzny.
Do pożaru traw doszło we wtorkowe (22.03) południe w miejscowości Bieździadka w gminie Kołaczyce.

Na miejsce została skierowana straż pożarna. Po dotarciu na miejsce podczas gaszenia pożaru odnaleziono zwłoki starszego mężczyzny. Wezwano policjantów i zespół ratownictwa medycznego, niestety życia 88-latka nie udało się uratować.

- Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą z jasielskiej komendy, która pracuje pod nadzorem prokuratora oraz biegłego lekarza sądowego - poinformował komisarz Piotr Wojtunik, rzecznik jasielskich policjantów. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Niewykluczone, że zmarły mężczyzna przyczynił się do powstania pożaru, w którym zginął.

Policjanci przypominają. Wypalanie traw jest niedozwolone. Za to wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny nawet do 5 tysięcy złotych. W przypadku, gdy ogień się rozprzestrzeni i będzie stanowić zagrożenie dla ludzi, ale także dla mienia, podpalacz możne trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.