Tragiczny finał pożaru traw w miejscowości Bieździadka w gminie Kołaczyce. W pogorzelisku znaleziono ciało 88-letniego mężczyzny.
Do pożaru traw doszło we wtorkowe (22.03) południe w miejscowości Bieździadka w gminie Kołaczyce.

Na miejsce została skierowana straż pożarna. Po dotarciu na miejsce podczas gaszenia pożaru odnaleziono zwłoki starszego mężczyzny. Wezwano policjantów i zespół ratownictwa medycznego, niestety życia 88-latka nie udało się uratować.

- Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą z jasielskiej komendy, która pracuje pod nadzorem prokuratora oraz biegłego lekarza sądowego - poinformował komisarz Piotr Wojtunik, rzecznik jasielskich policjantów. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Niewykluczone, że zmarły mężczyzna przyczynił się do powstania pożaru, w którym zginął.

Policjanci przypominają. Wypalanie traw jest niedozwolone. Za to wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny nawet do 5 tysięcy złotych. W przypadku, gdy ogień się rozprzestrzeni i będzie stanowić zagrożenie dla ludzi, ale także dla mienia, podpalacz możne trafić do więzienia nawet na 10 lat.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.