W Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowy na wydzierżawienie obwodów łowieckich dla siedmiu kół łowieckich.
W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle w poniedziałek (28 marca) na wniosek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Krośnie oraz Tarnowie, Starosta Jasielski Adam Pawluś podpisał umowy na wydzierżawienie obwodów łowieckich dla siedmiu kół łowieckich, które posiadają obwody łowieckie na terenie Powiatu Jasielskiego.

Na wniosek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Krośnie wydzierżawiono obwody łowieckie dla:
- Koła Łowieckiego Jedność w Kołaczycach,
- Koła Łowieckiego Sokół w Jaśle,
- Koła Łowieckiego Jarząbek w Jaśle,
- Koła Łowieckiego Magura w Pielgrzymce,
- Koła Łowieckiego Gwardia w Jaśle.

Natomiast na wniosek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnowie wydzierżawiono dwa obwody Koła Łowieckiego Szarak w Szerzynach. Umowy dzierżawy zostały zawarte na okres 10 lat - do dnia 31.03.2032 roku.

Przed zawarciem umów Starosta Jasielski zwrócił się o opinię w sprawie wydzierżawienia obwodów do Wójtów, Burmistrzów oraz Podkarpackiej Izby Rolniczej z siedzibą w Trzebownisku - wszystkie opinie były pozytywne.

Wydzierżawienie obwodów łowieckich wynika z nowego podziału województwa podkarpackiego
na obwody łowieckie - Uchwała Sejmiku Województwa Podkarpackiego nr XXVIII/477/20 z dnia 26.10.2020 roku, w Sprawie Podziału Województwa Podkarpackiego na Obwody Łowieckie oraz zaliczenia ich do kategorii.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.