„Wieleżyński - alchemik ze Lwowa” - taki tytuł będzie nosiła najnowsza produkcja Telewizji Obiektyw. Zdjęcia rozpoczną się pod koniec sierpnia br.
Najbliższe plany produkcyjne Telewizji Obiektyw zdradził producent filmowy Bogdan Miszczak podczas plenerowej projekcji filmu „Łukasiewicz - nafciarz romantyk” 28 lipca na rynku w Jaśle. Przed pokazem jaślanie spotkali się z twórcami filmu. Gościem specjalnym był odtwórca głównej roli Ignacego Łukasiewicza Mariusz Bonaszewski.

Dokument fabularyzowany poświęcony będzie Marianowi Wieleżyńkiemu, który był nie tylko pionierem światowego gazownictwa, ale także założycielem pierwszej na świecie firmy opartej na akcjonariacie pracowniczym.

Zdjęcia do nowej produkcji rozpoczną się już pod koniec sierpnia. „Wieleżyński - alchemik ze Lwowa” powstaje w ramach cyklu „Wizjonerzy naftowej ziemi obiecanej". Bohaterem pierwszego filmu z tego cyklu był twórca przemysłu naftowego - Ignacy Łukasiewicz.

Reżyserem najnowszej produkcji Telewizji Obiektyw będzie Mariusz Bonaszewski, który jednocześnie wcieli się w postać syna Mariana Wieleżyńskiego – Leszka. Scenariusz napisała Małgorzata Sobieszczańska. Za zdjęcia do filmu odpowiada Mariusz Konopka.

Głównym Sponsorem filmu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie.