Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego  Żłobka i Przedszkola Językowo-Artystycznego "Chatka Puchatka" w Jaśle świętując dzień książki dla dzieci.
W sobotę (2 kwietnia) w dniu urodzin słynnego duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, którego celem jest zachęcanie najmłodszych do częstego obcowania z wartościową książką.

Co roku inny kraj jest gospodarzem święta. W tym roku zaszczyt ten przypadł Kanadzie, dlatego przesłanie dla dzieci napisał Kanadyjczyk Richard Van Camp, natomiast plakat zaprojektowała Julie Flett, autorka i ilustratorka, której twórczość skupiona jest wokół życia i kultur rdzennych Kanadyjczyków.

jasło biblioteka

Z tej okazji 6 kwietnia 2022 roku Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego  Żłobka i Przedszkola Językowo-Artystycznego "Chatka Puchatka" w Jaśle. Dzieci wzięły udział w zajęciach, opartych na opowieściach kanadyjskiej pisarki, Paulette Bourgeois pt. "Franklin i gwiezdna podróż" oraz " Franklin i statek kosmiczny". Wysłuchały historii o Franklinie i dowiedziały się co nieco o przestrzeni kosmicznej, gwiazdach i planetach.

Największą atrakcją tego dnia, była duża kartonowa rakieta, którą miały za zadanie pomalować. Po ozdobieniu rakiety każdy mógł wejść do środka, poczuć kosmiczny klimat i stać się przez chwilę prawdziwym astronautą. Po pracowitych zajęciach  zrelaksowały się przy dźwiękach etnicznych instrumentów i wysłuchały opowieści o szczęściu.

dzień książki

Dla uczestników zajęć została przygotowana wystawka książek o wszechświecie, którą mogli wspólnie oglądać i wymieniać się swoimi spostrzeżeniami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.