Fotorelacja z uroczystości upamiętniających 82. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 12. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej w Jaśle.
W piątek 8 kwietnia w Jaśle odbyły się uroczystości upamiętniające 82. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 12. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. Ich organizatorem był starosta jasielski i Stowarzyszenie im. Senatora Stanisława Zająca, współorganizatorami Stowarzyszenie "Solidarni w Jaśle", Miasto Jasło i Gmina Jasło.

Uroczystości upamiętniające 82. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 12. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej w Jaśle

Uroczystości pod pomnikiem "Golgoty Wschodu" rozpoczęły się od odegrania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie odczytano apel pamięci, w którym pośród licznych pomordowanych na wschodzie nie zabrakło wspomnienia mieszkańców Jasła i okolic. Wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś odczytał również nazwiska 96 osób, które zginęły w katastrofie samolotu prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.

Uroczystości upamiętniające 82. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 12. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej w Jaśle

Okolicznościowe przemówienie wygłosił starosta jasielski Adam Pawluś, a modlitwę w intencji pomordowanych i ofiar katastrofy pod Smoleńskiem odmówił ks. kanonik Zbigniew Irzyk, proboszcz jasielskiej Fary. Następnie pod pomnikiem delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapalone znicze.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.