Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z uchodźcami podczas spotkania integracyjnego zorganizowanego w Urzędzie Gminy w Skołyszynie.
W poniedziałek (11 kwietnia) przed południem, dzielnicowy z Posterunku Policji w Skołyszynie oraz policjantka Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, spotkali się z uchodźcami, którzy znaleźli schronienie na terenie gminy Skołyszyn. Spotkanie miało charakter międzyinstytucjonalny, prelekcję wygłosili m.in. przedstawiciele Urzędu Gminy w Skołyszynie, Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, Zakładu Opieki Zdrowotnej w Skołyszynie oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle. W spotkaniu uczestniczył także tłumacz języka ukraińskiego.

Prelegenci przedstawili słuchaczom kompleksowe informacje na temat podstawowych zasad funkcjonowania na terenie powiatu jasielskiego. Wskazali również na możliwość uzyskania pomocy m.in. w instytucjach, które reprezentowali. W trakcie spotkania policjanci skupili się na omówieniu zagrożeń, z którymi obcokrajowcy mogą zetknąć się podczas pobytu na terytorium naszego kraju. W oparciu o założenia działań profilaktycznych pn. "Otwarci i odpowiedzialni", mundurowi zwracali uwagę na problematykę dyskryminacji, handlu ludźmi oraz przestępstw popełnianych z nienawiści na tle różnic narodowościowych lub wyznaniowych.

Każdy z uczestników otrzymał od policjantów pakiet ulotek i informatorów zawierających porady i przestrogi.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.