W gronie pięciu kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, którym biskup Jan Wątroba udzielił 23 maja 2020 roku święceń diakonatu, jest Mateusz Wielgosz z parafii pw. Dobrego Pasterza w Jaśle.
Uroczystość odbyła się w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Jak poinformował ks. Tomasz Nowak, rzecznik prasowy Diecezji Rzeszowskiej, pierwotnie święcenia miały odbyć się w Budach Głogowskich, zgodnie z kilkuletnią tradycją, że święcenia diakonatu odbywają się w parafii pochodzenia jednego z kandydatów (wcześniej były to parafie w Gorlicach, Boguchwale i Dobrzechowie). Ze względu na stan epidemii uroczystości odbyły się w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie z udziałem jedynie przełożonych i wychowawców seminarium, rodziców kandydatów do diakonatu i kleryków.

Podczas Mszy św. bp Jan Wątroba udzielił święceń diakonatu 5 klerykom piątego roku. W tym gronie znalazł się Mateusz Wielgosz z parafii pw. Dobrego Pasterza w Jaśle. Święcenia otrzymali także: Michał Cyrnek z parafii w Ropicy Polskiej, Marek Drupka z parafii w Wólce Podleśnej, Jerzy Przybyło z parafii w Budach Głogowskich i Łukasz Ziemniak z parafii w Niechobrzu.

-Jesteśmy słabi, grzeszni i jako tacy jesteśmy posłani do świata z orędziem naszego Pana, choć sami nie jesteśmy w pełni wierni temu orędziu. Właśnie takim Jezus ufa, takich powołuje, nie innych. Takich nas posyła. To trzeba unieść i nie udawać, że jesteśmy święci, że jesteśmy lepsi od innych - powiedział ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej biskup Jan Wątroba podczas Mszy św. z obrzędem święceń diakonatu.