Wyzdrowiała 26. osoba z 28 zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie jasielskim. Nadal chorują na COVID-19 dwie osoby z powiatu jasielskiego.
W dzisiejszym komunikacie Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor, informuje, że kolejne 15 osób, które wyzdrowiały, są to mieszkańcy powiatów - jarosławskiego (6 osób), przemyskiego (4), mieleckiego (2) oraz po jednym z powiatów przeworskiego, łańcuckiego i jasielskiego.

Niestety sytuacja epidemiologiczna w województwie podkarpackim nie napawa optymizmem. Nadal istnieje zagrożenie zarażenia SARS-CoV-2. Dzisiaj poinformowano o 28 potwierdzonych przypadkach. Są to: 3 osoby z powiatu jarosławskiego w tym dwóch mężczyzn i kobieta, 2 osoby z Krosna – kobieta i mężczyzna, 4 osoby z powiatu łańcuckiego w tym trzy kobiety i mężczyzna, 4 osoby z powiatu przemyskiego – kobiety, 5 osób z Przemyśla – mężczyźni, 1 kobieta z powiatu przeworskiego, 3 osoby z powiatu rzeszowskiego w tym dwóch mężczyzn i kobieta, 1 kobieta z Rzeszowa, 2 osoby z powiatu sanockiego – kobiety, 2 osoby z powiatu stalowowolskiego – kobiety i 1 kobieta z Tarnobrzega.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od 24 stycznia br., czyli od początku wdrożenia badań na koronawirusa SARS-CoV-2, przebadano ogółem 55 615 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym: w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 38 406 i dodatkowo w innych laboratoriach (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 17 209.

Obecnie w województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 40 osób, 2218 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 365 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 89 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1303 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 788 osób wyzdrowiało. Odnotowano 61 zgonów.