Dzisiaj (1 sierpnia) przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Jaśle uroczystości upamiętniające to wydarzenie odbędą się o godzinie 17 przed Pomnikiem Armii Krajowej.
Przedstawiciele samorządów, służb mundurowych oraz młodzież oddadzą hołd tym, którzy przelali krew w walce o wolność Ojczyzny.

W rocznicę godziny „W” o godz. 17, symbolizującej wybuch Powstania Warszawskiego, w naszym regionie zostaną uruchomione na czas jednej minuty syreny alarmowe. W godzinę „W” syreny zawyją m.in. w Jaśle, Dębowcu, Brzyskach i Krempnej, by oddać hołd uczestnikom i cywilnym ofiarom Powstania Warszawskiego.

Włączenie syren będzie gestem hołdu dla żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego i mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego.

Dźwięk syren w rocznicę godziny „W” oraz zatrzymujący się ludzie i samochody na ulicach polskich miast by oddać hołd bohaterskim powstańcom i mieszkańcom stolicy, wpisały się na trwałe w obchody rocznicowe Powstania Warszawskiego i zyskały wymiar jednego z najbardziej znaczących symboli w polskiej tradycji historyczno - patriotycznej.
Udostępnij ten artykuł znajomym: