Weronika Witusik uczennica ZS nr 4 w Jaśle w finale IX Olimpiady Wiedzy o Turystyce.
Weronika Witusik uczennica ZS nr 4 w Jaśle , kształcąca się na kierunku Technik organizacji turystyki, zakwalifikowała się do finału IX Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Głównym celem organizatorów Olimpiady (Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego), było rozwijanie wśród młodzieży, zainteresowań turystyką oraz pogłębienie wiedzy i umiejętności zawodowych.
Dziewiąta edycja została zorganizowana pod hasłem przewodnim "Turystyka kwalifikowana- pasje i możliwości".

Etap centralny trwający od 06 do 09.04.2022 podzielony był, na 3 części:
- pierwszą z nich, był test wiedzy składający się z 40 pytań
- druga część to prezentacje multimedialne projektów dotyczące tematu głównego Olimpiady
- trzecia część to opracowanie i prezentacja programu jednodniowej wycieczki w Bieszczady.

Rywalizacja wśród uczestników była zacięta, a poziom tegorocznej Olimpiady był wyrównany, podkreślił to Przewodniczący Komitetu Olimpiady Wiedzy o Turystyce, prof dr hab. Bogdan Włodarczyk.

Tym bardziej gratulujemy Weronice, która zdobyła tytuł laureata, zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik organizacji turystyki i indeks na wybrany kierunek studiów. Taki sukces, wynika z ogromu włożonej pracy przez uczennicę, połączony z pasją do uprawiania turystyki i zaangażowaniem nauczycieli.

Należy zaznaczyć, że Weronika, była jedynym reprezentantem z województwa Podkarpackiego, który dotarł do etapu centralnego i zakończył go jako laureat IX Olimpiady Wiedzy o Turystyce.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.