W Osieku Jasielskim odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
W dniu 8 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Osieku Jasielskim odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

W turnieju wzięło udział łącznie 30 uczniów, wyłonionych w eliminacjach szkolnych z Zespołu Szkół Integracyjnych w Osieku Jasielskim, Zespołu Szkół Integracyjnych w Samoklęskach oraz Zespołu Szkół Integracyjnych w Zawadce Osieckiej.

Zgodnie z regulaminem konkursu uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, tj. kl. I-IV oraz kl. V-VIII. Rywalizację podzielono na dwa etapy. W pierwszej części przeprowadzono eliminacje pisemne, polegające na wypełnieniu testu jednokrotnego wyboru. Następnie jury wyłoniło finalistów, którzy odpowiadali na pytania otwarte. Pytania do turnieju opracowali członkowie jury eliminacji gminnych mł. bryg. Ireneusz Zagórski oraz asp. sztab. Andrzej Walczyk - funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Jaśle, w skład jury ponadto weszli Pan Daniel Socha - Prezes OG ZOSP RP w Osieku Jasielskim oraz Pan Józef Jurusik - Komendant Gminny ZOSP RP w Osieku Jasielskim.

Wyniki turnieju:
1 grupa (kl. I-IV):
I miejsce Kacper Dziadosz
II miejsce Allan Moskal
III miejsce Aldona Opałka

2 grupa (kl. V-VIII):
I miejsce Karolina Tarnowska
II miejsce Gabriela Stańczak
III miejsce Przemysław Jasina

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które ufundował i wręczył Wójt Gminy Osiek Jasielski Pan Andrzej Stachurski.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.