Wśród 26 nowych potwierdzonych dzisiaj (1 sierpnia) przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim jest kobieta z powiatu jasielskiego. To 29. osoba z powiatu jasielskiego, która zachorowała na COVID-19. Dotychczas wyzdrowiało 26 osób.
Nowych 26 potwierdzonych przypadków zachorowań to: 2 osoby w powiecie brzozowskim (mężczyźni), 12 osób w powiecie jarosławskim (czterech mężczyzn i osiem kobiet), 1 osoba w powiecie jasielskim (kobieta), 1 osoba w powiecie leżajskim (mężczyzna), 2 osoby w powiecie łańcuckim (kobieta i mężczyzna), 2 osoby w powiecie przemyskim (kobieta i mężczyzna), 2 osoby w mieście Przemyślu (kobiety), 1 osoba w powiecie przeworskim (kobieta), 1 osoba w powiecie ropczycko - sędziszowskim (mężczyzna), 1 osoba w powiecie rzeszowskim (kobieta) i 1 osoba w mieście Rzeszowie (kobieta).

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor poinformował, że od dnia 24 stycznia br., czyli od początku wdrożenia badań na koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 55 980 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 38 771 oraz dodatkowo w innych laboratoriach (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 17 209.

Obecnie w województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 8 osób, 2315 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 371 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 98 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1329 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 799 osób. Odnotowano 61 zgonów.

Kolejne 11 osób. które wyzdrowiały to: 6 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 2 osoby z powiatu przeworskiego oraz po jednej osobie z powiatów mieleckiego, niżańskiego i miasta Przemyśla.
Udostępnij ten artykuł znajomym: