W Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się poświęcenie pokarmów dla uchodźców wojennych z Ukrainy - wiernych Kościoła prawosławnego.
W sobotę wieczorem (23 kwietnia) na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się poświęcenie pokarmów dla uchodźców wojennych z Ukrainy - wiernych Kościoła prawosławnego, którzy znaleźli bezpieczne schronienie u rodzin z terenu Gminy Skołyszyn.

Wielkanoc Kościołów obrządku wschodniego (w tym także Kościoła prawosławnego i grekokatolickiego) wypada w tym roku 24 kwietnia, czyli tydzień po Świętach Wielkanocnych obchodzonych przez wiernych Kościoła katolickiego.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny zostało zorganizowane przez Gminę Skołyszyn na prośbę uchodźców z Ukrainy. Poprowadził je ksiądz mitrat dr Roman Dubec - proboszcz parafii prawosławnej pw. Świętej Trójcy w Gorlicach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.