Student Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej Bartłomiej Bańdur, opracował projekt inżynierski pn. "Nowa Linia Kolejowa Dębica – Jasło jako uzupełnienie infrastruktury transportowej południowo – wschodniej Polski".
Bartłomiej Bańdur, student Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej, opracował projekt inżynierski pn. "Nowa Linia Kolejowa Dębica - Jasło jako uzupełnienie infrastruktury transportowej południowo - wschodniej Polski", w którym przedstawił zasadność budowy tej linii kolejowej.

Tematem pracy jest przedstawienie zasadności budowy linii kolejowej nr 166 Dębica - Jasło oraz planów funkcjonalnych na samej linii i na istniejących liniach przyległych. Jego zadaniem jej realizacja pozwoli nadrobić zapóźnienia komunikacyjne w regionie i będzie szansą na rozwój. Dzięki osiągnięciu prędkości 160 km/h umożliwi szybki dojazd do Krakowa (1 godz. 15 min.) i Rzeszowa (40 min.)

To przedsięwzięcie będzie swoistą "bramą", przez którą postęp i rozwój wejdą do tej części Podkarpacia, niwelując wykluczenia i przyczyniając się do większej integracji społeczno - ekonomicznej z resztą kraju. Linia ta stałaby się także ważnym elementem współpracy w ramach Inicjatywy Trójmorza, Europy Karpat i na kierunku północ-południe jako Rail Carpatia.

Student podziękował Staroście Jasielskiemu Adamowi Pawlusiowi za pomoc w przygotowaniu powyższego opracowania i udostępnione materiały.

~PKPowiec

28-07-2022 10:21 6 7

W Polsce się nie da budować. Idzie na budowę sprychy kasa jak będzie
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.