W Tarnowcu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
We wtorek (26 kwietnia) o godz. 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu zostały przeprowadzone eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Organizowany od kilku lat turniej ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży szkolnej zagadnień związanych nie tylko z pożarnictwem, ale także ekologią i ratownictwem. W turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych z Glinika Polskiego, Łubna Szlacheckiego, Nowego Glinika, Wrocanki, Tarnowca i Umieszcza.

Do rywalizacji w turnieju przystąpiło 39 uczniów. Nad właściwym przeprowadzeniem turnieju czuwała komisja w składzie:
Przewodniczący - bryg. mgr inż. Wacław Pasterczyk - przedstawiciel PSP w Jaśle
Sekretarz - bryg. mgr inż. Jan Szeląg - przedstawiciel PSP w Jaśle
Członek - dh Jarosław Lula

konkurs pożarniczy

Inauguracji turnieju dokonał Komendant Gminny dh Jarosław Lula. Powitał uczestników konkursu, opiekunów oraz jurorów w imieniu własnym, Wójta Gminy Tarnowiec, dyrektora GOK Bartłomieja Smyki oraz Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Marka Gruszkosia. Następnie przewodniczący zapoznał uczniów z regulaminem i sposobem punktacji części pisemnej oraz części ustnej, po czym rozdano pytania testowe i przystąpili oni do pracy.

Po napisaniu testu uczestnicy turnieju wraz z opiekunami udali się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowcu, gdzie zaprezentowano im sprzęt ratowniczo - gaśniczy. Po prezentacji nastąpiło ogłoszenie wyników części pisemnej. Do drugiego etapu turnieju zakwalifikowało się po trzy osoby z każdej grupy wiekowej z największą ilością punktów z części pisemnej. Część ustna wyłoniła laureatów turnieju.

Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach:
I grupa wiekowa (klasa I - IV)
1. I miejsce Wojciech Gruszkoś - SP w Tarnowu
2. II miejsce Adam Michalski - SP w Umieszczu
3. III miejsce Antoni Antczak - SP w Łubnie Szlacheckim

II grupa wiekowa (klasa V - VIII)
1. I miejsce Aleksandra Kania - SP w Tarnowcu
2. II miejsce Milena Świszcz - SP w Nowym Gliniku
3. III miejsce Weronika Marek - SP w Nowym Gliniku

W eliminacjach powiatowych Gminę Tarnowiec będą prezentowali następujący uczniowie:
I grupa wiekowa - Wojcieh Gruszkoś - SP w Tarnowu
II grupa wiekowa - Aleksandra Kania - SP w Tarnowcu

Wiktor Barański, Wójt Gminy Tarnowiec, podziękował i pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu. Zwycięzcom wręczył dyplomy oraz nagrody. Następnie złożył podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.