W Jaśle odbędą się uroczystości związane z obchodami 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Uroczystości rozpocznie msza święta w intencji Ojczyzny, o godzinie 10 na jasielskim rynku. Następnie uroczysty pochód patriotyczny przejdzie do parku miejskiego, a także odda honor pod tablicą upamiętniającą 200. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

O godzinie 11.30, po odegraniu hymnu Polski, burmistrz Jasła, Ryszard Pabian wygłosi przemówienie okolicznościowe. Natomiast nie przewiduje się zorganizowanej ceremonii składania kwiatów przez delegacje przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Uroczystość zwieńczy okolicznościowy program artystyczny. Złożą się na niego pieśni patriotyczne w wykonaniu solistów i zespołu wokalnego działającego przy Jasielskim Domu Kultury. Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest radosnym wydarzeniem, dlatego, aby ten krótki koncert miał formułę wspólnego śpiewania, dla przybyłych przygotowano śpiewniki. Jaślanie będą mogli dzięki temu włączyć się do wspólnego śpiewania z wokalistami i zespołem. Uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja zakończą się po godzinie 12.30.

obchody w Jaśle

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.