W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
Organizatorem piątkowych (29.04) eliminacji powiatowych był Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jaśle.

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2022 w Jaśle

Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych: I grupa - uczniowie klas I-IV szkół podstawowych, II grupa - uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych i III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Przystąpili do niej reprezentanci ośmiu gmin powiatu jasielskiego (w dwóch nie odbyły się eliminacje). Komisji sędziowskiej przewodniczył mł. bryg. Ireneusz Zagórski - Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KP PSP w Jaśle.

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2022 w Jaśle

Zgodnie z regulaminem OTWP uczestnicy rywalizowali w dwóch częściach turnieju. Najpierw odpowiadali w teście na 20 pytań (grupa I) lub 30 pytań (grupa II i III), a następnie najlepsi uczestniczyli w części ustnej. W przerwie pomiędzy częściami uczestnicy eliminacji mieli możliwość obejrzenia na placu wewnętrznym komendy pokazu ratowniczego oraz sprzętu, jakim dysponują strażacy.

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2022 w Jaśle

Zwycięzcy eliminacji:
I grupa
1. Wojciech Gruszkoś (7,5)
2. Michał Gondek (7)
3. Alicja Kędzierska (1,5)

II grupa
Antoni Buda (20)
Aleksandra Kania (18)
Rafał Węgrzyn (16)
Karolina Tarnowska (12,5)

III grupa
Dominika Gonet (10,1)
Natalia Niezgoda (5)
Karolina Grzywacz (4,8)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.