Niespełna 1 500 uczniów z dwóch szkół, tj. Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych otrzymało do dyspozycji boisko do piłki ręcznej.
W piątek (29 kwietnia) uroczyście otwarto boisko przy Zespole Szkół Technicznych w Jaśle. Oddane boisko sportowe będzie sprzyjało aktywności fizycznej, rozwijaniu siły, zręczności i wytrwałości uczniów. Daje więcej możliwości do spędzania aktywnie wolnego czasu. Sport jest bowiem bardzo ważną częścią uczniowskiego życia - uczy współpracy i kompensuje ujemne skutki obciążenia pracą szkolną.

Jak podkreślał Starosta Jasielski, jest to jedna z wielu inwestycji realizowanych w jednostkach edukacyjnych Powiatu Jasielskiego. Przypomniał, że w ubiegłym roku oddano do użytku boisko do piłki nożnej przy Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle, za ponad 800 tys. zł. Dzięki niemu poprawiły się warunki do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego, i nie tylko, bo korzystają z niego również osoby dorosłe. Powiat przeprowadza także remont obiektów w Trzcinicy, planuje budowę kortu tenisowego przy Zespole Szkół Budowlanych oraz boisk przy I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Nr 3 w Jaśle.

Boisko przy ZST ma wymiary 39 x 22 m i nawierzchnię ze sztucznej trawy. Obiekt został ogrodzony, oświetlony oraz wyposażony w bramki i piłkochwyty.

otwarcie boiska

Koszt realizacji inwestycji to 776 177 zł, przy czym dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej" - Edycja 2021 wynosił 50%. Wykonawcą zadania była firma BUD MAT Lucyna Matyja z Krynicy Zdroju.

W wydarzeniu udział wzięli: Alicja Zając - Senator RP, Marta Grzyb - asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy, Adam Pawluś - Starosta Jasielski, Jan Muzyka - Członek Zarządu Powiatu w Jaśle, Irena Baciak - Radna Rady Powiatu w Jaśle, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Jaśle, Katarzyna Kaszowicz - Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, Andrzej Papciak - Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Ryszard Żygłowicz - inspektor nadzoru w Starostwie Powiatowym w Jaśle, ks. dr Jan Janus, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Jasielski oraz młodzież szkolna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.