W Kołaczycach odbyły się uroczystości związane z 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W Kołaczycach tradycyjnie jak co roku obchodzono Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym p.w. Św. Anny w Kołaczycach.

3 maja w Kołaczycach

Po Mszy Św. przedstawiciele samorządu gminy na czele z burmistrzem Kołaczyc Stanisławem Żygłowicz i przedstawicielami lokalnych władz złożyli kwiaty pod pomnikami na płycie rynku. Dołączyli do nich zaproszeni goście. Wiązanki kwiatów złożyły również delegacje, Stowarzyszenia Miłośników Kołaczyc, Koła Gminnego PSL, Koła Gminnego PIS, Radna Powiatu Jasielskiego Magdalena Stasiowska, Prezes ZOG ZOSP RP Małgorzata Salacha, w imieniu europosła Bogdana Rzońcy wiązanke kwiatów złożył Jan Kutuna - Przewodniczący Gminnego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości.

Tradycyjnie w uroczystościach wzięli udział radni, sołtysi, dyrektorzy szkół i placówek gminnych, poczty sztandarowe szkół i OSP z terenu gminy, oddział Kosynierów z Bieździedzy, reprezentacyjna Kompania Honorowa Straży Pożarnej z Kołaczyc oraz 307 Kołaczycka Grunwaldzka Drużyna Harcerska Wilki im. Andrzeja Małkowskiego, oraz licznie przybyli mieszkańcy.

kołaczyce uroczystości

Burmistrz Stanisław Żygłowicz przypomniał, że Konstytucja 3 maja była pierwszym takim dokumentem w Europie. - Stanowiła podwalinę pod budowę demokratycznego państwa. Dzień jej uchwalenia wspominamy z dumą podczas kolejnych rocznic. Przypomniała, że wolność nie jest dana raz na zawsze, ale należy o nią dbać i pielęgnować jak o największy skarb


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.