Trwa tydzień bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle i filiach biblioteki.
W dniach od 8 do 15 maja 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do wspólnych obchodów XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W tym roku towarzyszy nam hasło "Biblioteka - świat w jednym miejscu", które w obecnym czasie nabiera dla nas szczególnego znaczenia. Dzięki książkom zgromadzonym na bibliotecznych półkach możemy przenieść się w dowolne miejsce na mapie, w czasie i przestrzeni. Ale biblioteka jest też po to, by każdy mógł znaleźć w niej swoje miejsce.

9 maja wraz z Jolą Jarecką - pisarką, poetką i animatorką kultury przeniesiemy się w Bieszczady, te dawne i te współczesne, ale przede wszystkim te wielokulturowe. O 11:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci szkolnych (grupy zorganizowane) pod hasłem "Czytanie jest przygodą", natomiast o 17:00 zapraszamy czytelników dorosłych na rozmowę o książkach "Truchło" i "Hylaty" - o świecie pięknej, ale zdradliwej  przyrody, naznaczonym zawiłą przeszłością oraz trudną współczesnością pełną ludzkich tragedii. Spotkania odbędą się w ramach projektu "Biblioteka zawsze po drodze" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

10 maja o 17:00 odbędzie się spotkanie z Péterem Erőssem, autorem przekładu "Antologii poezji węgierskiej" - Węgrem a jednocześnie jaślaninem, pasjonatem liryki węgierskiej, niezwykle wyczulonym na jej rytm i melodię, które udało mu się zachować w ujmujących tłumaczeniach. Spotkanie wpisujące się w biblioteczny cykl "Świat literatury, literatura świata" odbędzie się we współpracy z Jasielskim Domem Kultury, organizatorem cyklu "Klub Ludzi z Pasją".

12 maja o 16:00 powiemy "Dzień dobry! - Добрий день!" polskim i ukraińskim rodzinom z dziećmi, będziemy wspólnie czytać, bawić się i tworzyć. Chcemy jeszcze lepiej poznać się i zintegrować z osobami, które znalazły schronienie przed wojną w Ukrainie w naszym mieście. Doceniamy, że Biblioteka stała się dla wielu z nich także "ich" miejscem. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5-10 lat, prosimy o zgłoszenia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (tel. 13 446 26 02, wew. 35, mail: dzieci@mbp.jaslo.pl).

Ponadto przez cały tydzień w Bibliotece Głównej i filiach odbywać się będą tematyczne lekcje biblioteczne i zajęcia dla grup zorganizowanych, a na czytelników i obserwatorów naszych kanałów w mediach społecznościowych będą czekać czytelnicze ciekawostki, w ramach akcji "Książkowe rozmaitości ze świata".

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest nieodpłatny.

tydzień bibliotek Jasło


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.