W Jasielskim Domu Kultury 13 maj odbędzie Majowa Noc z JDK.
Jasielski Dom Kultury już po raz jedenasty zaprasza na Majową Noc z JDK. Impreza odbędzie się w piątek 13 maja 2022 roku.

Wydarzenie o 16:30 rozpocznie występ utalentowanych młodych muzyków z zespołu Jazz Kids oraz solistów Jasielskiego Domu Kultury, podopiecznych instruktorów muzyki JDK. Do niezwykłego świata przedwojennych kawiarni, wielkich gwiazd, czasów charlestona, foxtrota i wesołej zabawy, kabaretowych tekstów i międzywojennych szlagierów o godzinie 17.00 przeniesie widzów spektakl "Retro Carnival" przygotowany przez teatr młodzieżowy JDK.
O godzinie 18.30 z cyklu Klub Ludzi z Pasją o swojej fascynacji paralotniarstwem opowie Wacław Mendys, znany jasielski adwokat, którego tą formą rekreacji zaraził syn, Jakub.

Podczas majowej nocy swoje prace zaprezentują również Piotr Woroniec - polski rzeźbiarz, absolwent Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie, obecnie wykładowca na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej i kierownik międzynarodowych akcji artystycznych oraz Piotr Woroniec jr - absolwent Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego obecnie wykładowca w Zakładzie Malarstwa rodzimej uczelni. Od grudnia 2014 pełni funkcje Prezesa Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego. Przed sympatykami tańca wystąpią młodzi tancerze JDK oraz - po raz pierwszy przed szerszą publicznością - mażoretki.

Powrót do natury, to hasło przewodnie warsztatów tworzenia eko-świec w Jasielskim Domu Kultury. Podczas warsztatów przybyli zapoznają się z walorami olejków aromatycznych i wosku sojowego oraz sposobami wykonania domowych świec ekologicznych.

Natomiast Muzyczny Bunkier zaprasza o godzinie 20.00 na koncert Kapeli Spod Rubani. Muzycy wykonają szeroko pojętą muzykę folkową do tekstów lokalnych twórców. Zespół ma na koncie nagrody z najważniejszych festiwalach piosenki turystycznej i studenckiej w Polsce.

O godzinie 22.00 Majową Noc z JDK zakończy koncert zespołu Seila. Miłośnicy rockowego brzmienia usłyszą nie tylko utwory z debiutanckiego albumu zespołu "Koniec Konfliktów" wydanego we wrześniu 2020 roku, ale także nowe kompozycje.

Jasło noc muzeów


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.