Wernisaż wystawy fotografii "Twarze Tradycji" Elżbiety Betlej z Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie
11 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie odbył się wernisaż Elżbiety Betlej pt. "Twarze tradycji", portret psychologiczny. Jest on praktyczną realizacją pracy dyplomowej w Policealnym Studium Animatorów Kultury w Krośnie.

- Wybierając "Portret" jako temat pracy dyplomowej, od samego początku, towarzyszyła mi myśl, by zdjęcia łączyły pewien kontekst. Dlatego przez jakiś czas poszukiwałam motywu, który mógłby być wspólny dla bohaterów moich przyszłych prac. Ostatecznie stała się nim tradycja, w której definicji mieszczą się obyczaje, normy, poglądy czy zachowania. W czasie realizacji pracy uświadomiłam sobie jak szeroko można to słowo rozumieć, oraz na jak różne sposoby można ją kultywować. Dzięki udziałowi w projekcie osób zamieszkujących moją okolicę, zyskałam nowe spojrzenie zarówno na miejsce, w którym żyje jak i na jego mieszkańców. Zaskoczyła mnie otwartość życzliwość, z jaką osoby, które zapraszałam przed swój obiektyw, podchodziły do tego pomysłu. Jestem wdzięczna za zaufanie, którym mnie obdarzyli, a którego mam nadzieję, nie zawiodłam - powiedziała Elżbieta Betlej.

W spotkaniu, podczas którego odbył się wernisaż, wzięła udział autorka fotografii Elżbieta Betlej oraz promotor Lucyna Żak, Kierownik Studium Danuta Kamińska, grono pedagogiczne Krzysztof Antosz, Anna Charzewska, Joanna Grudzień - Akslar, Mariola Węgrzyn-Myćka, Jacek Wnuk oraz słuchacze PSAK w Krośnie. Nie zabrakło też osób przedstawione na fotografiach Elżbiety Betlej: Teresy Bakuta, Doroty Sysoł, Bolesława Bawolaka, Juliana Doszna, Romana Frodyma, Dariusza Mielczarka, Dagmary Chłopickiej, Marty Głowiak i Janusza Wrzecionko.

Gospodarzem miejsca była dyrektor GOK w Nowym Żmigrodzie Dominika Jędrzejczyk-Wielgosz.

Wystawę można oglądać w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie do 18 maja w godzinach pracy instytucji. Następnie zostanie przeniesiona do Iwonicza-Zdroju do Galerii "Pasaż" w Pijalni Wód Mineralnych.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.