25-lecie kapłaństwa świętował ksiądz Piotr Sałka, proboszcz parafii w Bączalu Dolnym.
Dokładnie 25 lat temu, 8 maja 1997 roku z rąk księdza biskupa Kazimierza Górnego (pierwszego ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej) święcenia kapłańskie przyjął ksiądz Piotr Sałek - kanonik i proboszcz w Bączalu Dolnym. Wydarzenie to miało miejsce w Katedrze Rzeszowskiej.

W ten wyjątkowy dzień, w kościele parafialnym Imienia Maryi w Bączalu Dolnym, Ksiądz Jubilat w koncelebrze z księdzem Franciszkiem Sikorą ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów odprawili uroczystą Mszę świętą dziękczynną w podziękowaniu za dobroć Boga i ludzi oraz opiekę Matki Bożej Bączalskiej. Eucharystia sprawowana była na Prymarii, czyli o godz. 8:30.

Ksiądz kanonik mgr lic. Piotr Sałek został wyświęcony na kapłana w uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Ostatnia parafia, w której przez kilka lat pełnił funkcję wikariusza także miała wezwanie św. Stanisława BM, był to jasielski "mały kościółek". Od 2016 roku Kapłan Jubilat pełni urząd proboszcza parafii św. Mikołaja w Bączalu Dolnym. W 2021 roku został włączony w poczet kanoników Diecezji Rzeszowskiej (expositorii canonicalis).

- Księdzu Jubilatowi Piotrowi Sałkowi życzymy Bożego błogosławieństwa oraz dalszej opieki Maryi - Królowej Kapłanów i Świętych Pańskich. Szczęść Boże.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.