W Przysiekach na rzece Ropie oddano do użytkowania most.
W poniedziałek (16 maja) odbyła się uroczystość oddania mostu na rzece Ropie w miejscowości Przysieki, w której udział wzięli m.in. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, Senator RP Alicja Zając, Poseł na Sejm RP Maria Kurowska, Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr, Starosta Jasielski Adam Pawluś, Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz, zaproszeni Goście i Mieszkańcy Przysiek.

Rozbudowa drogi powiatowej nr 1864 Grudna - gr. wojew. - Kunowa - Pusta Wola - Przysieki to jedno z kluczowych przedsięwzięć komunikacyjnych na terenie Powiatu Jasielskiego. Most był inwestycją od lat wyczekiwaną przez mieszkańców Przysiek (zwłaszcza z przysiółka "Przysieczki") i sąsiednich miejscowości.

Poprzez wykonanie inwestycji powstanie nowy ciąg komunikacyjny łączący Gminą Biecz, Gminę Lipinki i północno - zachodnią część Gminy Skołyszyn z droga krajową DK28. W wyniku inwestycji powstał most o konstrukcji kablobetonowej i długości całkowitej blisko 100 m z jednostronnym chodnikiem oraz dojazdami na nasypach. Wykonawcą zadania była firma INTOP Tarnobrzeg Sp. z.o.o.

Całkowita wartość zadania wyniosła 9 177224,65 zł, otrzymano dofinansowanie z budżetu Gminy Skołyszyn w wysokości 1 100000 zł, środki własne Powiatu Jasielskiego 1 747346,65 zł oraz z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 6 329878,00 zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.