W Muzeum Regionalnym w Jaśle odbędzie się Noc Muzeów i wernisaż wystawy "Piotr Betlej i Bogdan Samborski Spotkanie".
Muzeum Regionalne w Jaśle wznawia działalność po okresie zamknięcia na czas remontu. Ponowne otwarcie zbiegło się z tegoroczną Nocą Muzeów i instytucja przygotowała z tej okazji moc atrakcji.

Pierwszym wydarzeniem, które odbędzie się w nowo otwartej placówce jest wernisaż wystawy "Piotr Betlej i Bogdan Samborski Spotkanie" w piątek (20 maja). Wystawa malarstwa i rzeźby prezentuje dwójkę znanych jasielskich artystów w jednej przestrzeni wystawienniczej. Jest to wzajemne przenikanie się dwóch sztuk plastycznych, dwóch środków wyrazu odpowiadających różnym wrażliwościom i osobowościom artystycznym. Jest to wystawa na wskroś jasielska, na której spotkają się z pewnością liczni jaślanie i jasielscy artyści, widzowie i bohaterowie prac.

Kolejny dzień, sobota, to Noc Muzeów. Wszystkie przygotowane ekspozycje będą udostępnione tego dnia bezpłatnie. Oprócz wspomnianej wyżej wystawy zobaczyć będzie można zbiory archeologiczne, etnograficzne, gabinet dr. Kadyiego oraz wystawę malarstwa Jana Wodyńskiego. Ta ostatnia ekspozycja znajduje się w nowopowstałej sali i prezentuje dokładnie 100 prac pochodzącego z Jasła artysty. Tego dnia będzie można również wziąć udział w warsztatach malowania na różnych podłożach, w tym na kamieniach lub posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu zespołu ECHO RODU. Ten oryginalny projekt muzyczny ożywia tradycyjne instrumenty i brzmienia w nowoczesnych transowych aranżacjach. Muzeum tego dnia czynne będzie od południa do północy.

Wystawa "Piotr Betlej i Bogdan Samborski Spotkanie", od 20 maja do 30 sierpnia br. Wernisaż odbędzie się 20 maja o godz. 18.00.

Noc Muzeów odbędzie się w sobotę (21 maja) w godz. od 12.00 - 24.00.

Piotr Betlej. Artysta malarz. Urodzony w Jaśle, absolwent PLSP w Jarosławiu oraz Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie (kierunek rękodzieło artystyczne). Zajmuje się malarstwem i rysunkiem oraz rzeźbą, sztukatorstwem, ceramiką i dekoracją wnętrz. Od 2001 r. mieszka w Paryżu, gdzie z powodzeniem wystawia i zdobywa liczne wyróżnienia. Należy do kilku grup artystycznych: amerykańskiej Emocjonaliści, francuskiej Buissonances i jasielskiej Plaja. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Bogdan Samborski. Artysta, rzeźbiarz, nauczyciel, działacz na rzecz rozwoju sztuki w regionie Ziemi Jasielskiej. Urodzony we Wrocławiu, jest absolwentem ASP w Krakowie Wydział Rzeźby w pracowni prof. Mariana Koniecznego, Stefana Borzęckiego i Antoniego Bandury. Od ponad 30 lat tworzy i mieszka w Jaśle. Zajmuje się realizacją rzeźb w ceramice, kamieniu i brązie oraz medalierstwem.

Muzeum Regionalne w Jaśle

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.