Wśród 32 nowych potwierdzonych dzisiaj (5 sierpnia) przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim jest mężczyzna z powiatu jasielskiego. To 30. osoba z powiatu jasielskiego, która zachorowała na COVID-19. Dotychczas wyzdrowiało 26 osób.
Nowe 32 potwierdzone przypadki zachorowań to: 12 osób z powiatu jarosławskiego (sześć kobiet i sześciu mężczyzn), 1 osoba z powiatu jasielskiego (mężczyzna), 1 osoba z powiatu kolbuszowskiego (kobieta), 1 osoba z powiatu krośnieńskiego (mężczyzna), 6 osób z powiatu lubaczowskiego (trzy kobiety i trzech mężczyzn), 1 osoba z powiatu łańcuckiego (kobieta), 3 osoby z powiatu przemyskiego (dwie kobiety i mężczyzna), 1 osoba z Przemyśla (mężczyzna), 1 osoba z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (mężczyzna), 3 osoby z Rzeszowa (dwóch mężczyzn i kobieta), 1 osoba z powiatu rzeszowskiego (mężczyzna) i 1 osoba z powiatu stalowowolskiego (mężczyzna).

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor poinformował, że od dnia 24 stycznia br., czyli od początku wdrożenia badań na koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 57 916 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 39 678 oraz dodatkowo w innych laboratoriach (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 18 238.

Obecnie w województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 36 osób, 2413 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywają 473 osoby.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 106 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1467 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 825 osób. Odnotowano 63 zgony. 2 sierpnia br. zmarła pacjentka w Szpitalu Zakaźnym w Tomaszowie Lubelskim (mieszkanka powiatu lubaczowskiego).

Kolejne 6 osób. które wyzdrowiały to: 4 mieszkańców powiatu jarosławskiego i 2 mieszkańców powiatu przeworskiego.