W kościele pw. Św. Stanisława BM. w Sieklówce odbył się IV Regionalny Przegląd Pieśni Maryjnej.
Wśród tylu dróg poprowadź serce me. Prowadź je tam, gdzie radość wieczna jest...

To słowa, które aż trzykrotnie wybrzmiały podczas IV Regionalnego Przeglądu Pieśni Maryjnej , który odbył się 22 maja 2022 roku w kościele pw. Św. Stanisława BM w Sieklówce. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach we współpracy z Parafią w Sieklówce. Wzięło w nim udział aż czternastu wykonawców, wśród których byli soliści, zespoły kameralne, schole oraz chóry. We wszystkich grupach talenty muzyczne zaprezentowało około 80 osób. Przegląd poprowadzili: Aleksandra Cieślik oraz Łukasz Szerląg.

Licznie zgromadzeni wierni mieli okazję wysłuchać zarówno wszystkim dobrze znanych pieśni i piosenek religijnych, jak i utworów klasycznych poświęconych Matce Bożej.
Jako solistki w przeglądzie wystąpiły: Marlena Szot z Kołaczyc, Maria Biernacka z Bieździedzy, Patrycja Buczyńska oraz Teresa Czernicka z Lublicy, Julia Rogaczewska z Sowiny oraz Aleksandra Cieślik z Sieklówki.

koncert Sieklówka

Grupa uczennic Szkoły Podstawowej w Sowinie wykonały pieśń pt. Matko ma kocham Cię, zaś Schola Parafialna z Sieklówki sięgnęła po nieco zapomniane już maryjne pieśni ludowe, które niegdyś były wykonywane podczas nabożeństw majowych przy kapliczkach. Grupa koleżanek z Kołaczyc i Sowiny zainspirowała wszystkich do wspólnego zanucenia utworów Bywają chwile oraz Wśród tylu dróg, następnie zaś wokalno-instrumentalne trio z Sowiny zaprezentowało pieśń Pozdrawiam Ciebie Matko w autorskiej aranżacji na gitary.

Działająca przy Parafii w Lublicy Schola Nutki, pod kierownictwem Pani Teresy Czernickiej, zaśpiewała pieśni Śpiewajmy dziś oraz Zapada zmrok. Kołaczyce reprezentował prowadzony przez Pana Wiesława Jedziniaka Chór Zorza, który zaśpiewał dwie pieśni: O wszechpotężna Pani Świata oraz Fatimska Pani. Kolejnym wykonawcą z Sieklówki była Grupa Chwalmy Pana, w wykonaniu której mogliśmy usłyszeć dwie pieśni chwalące Maryję jako Niepokalaną.

koncert maryjny

Jako ostatni wystąpił Chór Laurenti z Warzyc pod batutą Pana Mateusza Gałuszki. W wykonaniu Laurenti zabrzmiało Ave MariaFrancesco Lorenzo Lucianiego oraz Salve Regina autorstwaBruno Vlahek’a. Wykonawcy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy, zaś na ręce Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczycach - Agnieszki Żygłowicz oraz Proboszcza Parafii w Sieklówce - ks. kan. Romana Czenczka reprezentantki Scholi z Sieklówki przekazały wizerunki Św. Michała Archanioła. W imieniu organizatorów głos zabrał gospodarz miejsca - ks. kan. Roman Czenczek, który przypomniał ideę przeglądu oraz wyraził nadzieję na to, że niniejsze spotkanie przyniesie dobre owoce w życiu wykonawców oraz słuchaczy.

Na zakończenie ks. Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa, po którym zabrzmiała pieśń Chwalcie łąki umajone w wykonaniu wszystkich zgromadzonych. Po zakończeniu oficjalnej części uczestnicy przeglądu udali się do Domu Ludowego na poczęstunek. Była to dobra okazja ku temu, by w życzliwych rozmowach podzielić się radością, którą daje muzyka oraz wymienić doświadczenia. Nie zabrakło także niespodzianki muzycznej. Z inicjatywy Pani Teresy Czernickiej połączone siły zespołów wykonały spontanicznie piosenkę Wiele lat, dedykując ją organizatorom oraz wszystkim zebranym.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.