Trwają prace przy rozbudowie i przebudowie drogi powiatowej Kąty - Desznica - Świątkowa Wielka - Świątkowa Mała oraz przy rozbiórce istniejących i budowie dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w Cieklinie.
W Desznicy rozbudowywana jest droga, a także trwa rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu przez potok Ryj. Nowy most będzie posiadał klasę nośności B, to jest 40 ton. Powstaną dojazdy do mostu oraz umocniona zostanie skarpa i dno potoku.

Przebudowa mostów w Desznicy i Cieklinie

Droga krzyżuje się z drogą powiatową Desznica - Jaworze i zostanie dostosowana wysokościowo do rozbudowanej nowej nawierzchni jezdni drogi Kąty – Desznica – Świątkowa Wielka – Świątkowa Mała.

Przebudowa mostów w Desznicy i Cieklinie

Zakończyły się już roboty nad przebudową jednego odcinka drogi. Wyremontowany odcinek w lesie umożliwi przejazd do Kotani. Natomiast dalsza droga do Świątkowej Wielkiej wymaga generalnego remontu.

Przebudowa mostów w Desznicy i Cieklinie

W Ceklinie trwa rozbiórka istniejących i budowa dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w ciągu drogi powiatowej Trzcinica – Osobnica – Cieklin oraz w ciągu drogi powiatowej Cieklin – Wola Cieklińska.

Przebudowa mostów w Desznicy i Cieklinie

Obydwa mosty, choć zlokalizowane w ciągu różnych dróg powiatowych, znajdują się w ciągu jednego, naturalnego ciągu prowadzącego ruch na kierunku północ – południe, pomiędzy głównymi szlakami powiatu jasielskiego – drogą krajową nr 28 i drogą wojewódzką nr 993.

Przebudowa mostów w Desznicy i Cieklinie

Zdaniem władz samorządowych powiatu jasielskiego, realizacja przedmiotowego zadania przyniesie korzyść nie tylko mieszkańcom Cieklina i tej części Gminy Dębowiec, zamieszkującym bezpośrednio przy tych mostach, ale zasięg jej wpływu będzie znacznie szerszy, ponieważ zlikwidowane zostaną przeszkody, zniechęcające do rozwoju.

Przebudowa mostów w Desznicy i Cieklinie

Poprawie ulegnie również wygoda i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.