Dzieci z województwa podkarpackiego, w tym także z Gminy Jasło od 25 lipca do 1 sierpnia br. przebywały w Wiśle na zaproszenie pierwszej damy RP Agaty Kornhauser - Dudy. W kolonii wzięli udział uczniowie z miejscowości Trzcinica oraz Kowalowy.
Po czerwcowej powodzi i traumatycznych przeżyciach dzieci miały możliwość zregenerowania sił w rezydencji prezydenta RP w Wiśle. Spotkały się m.in. z burmistrzem Wisły Tomaszem Bujokiem oraz Adamem Małyszen, znakomitym przed laty skoczku narciarskim, a także z przedstawicielami Policji, GOPR i Straży Pożarnej.

Podczas pobytu w Wiśle, dzieci korzystały między innymi z nowoczesnych basenów w parku wodnym Tropikana, zwiedziły zoo w Chorzowie i Stadion Śląski, odbyły wycieczki na Stożek, Baranią Górę, wyciągiem na Skolnity.

Dzieci zwiedziły także okoliczne muzea, gdzie uczestniczyły w ciekawych warsztatach - tkając płótno z lnu i robiąc koniakowskie koronki. - Na pewno ten wyjazd pozostanie wszystkim na długo w pamięci zwłaszcza, że organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało zapewniając przy tym fachową pomoc i opiekę - podkreśliła dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzcinicy Renata Lechowska.