Kolejne trzy osoby (dwóch mężczyzn i kobieta) z powiatu jasielskiego zachorowały na Covid-19. Liczba zakażonych wirusem SARS-CoV2 wzrosła w powiecie jasielskim do 33.
Wśród 33 nowych potwierdzonych dzisiaj (6 sierpnia) przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim jest dwóch mężczyzn i kobieta z powiatu jasielskiego. Wczoraj (5 sierpnia) był to mężczyzna, dzisiaj kolejne trzy osoby. Tym samym liczba zakażonych wirusem SARS-CoV2 wzrosła w powiecie jasielskim do 33. Dotychczas wyzdrowiało 26 osób.

Nowe 33 potwierdzone przypadki zachorowań to: 1 osoba z powiatu bieszczadzkiego (kobieta), 1 osoba z powiatu jarosławskiego (kobieta), 3 osoby z powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i kobieta), 1 osoba z powiatu lubaczowskiego (mężczyzna), 3 osoby z powiatu łańcuckiego (mężczyźni), 9 osób z powiatu przemyskieho (osiem kobiet i mężczyzna), 3 osoby z Przemyśla (dwie kobiety i mężczyzna), 1 osoba z powiatu przeworskiego (kobieta), 3 osoby z powiatu rzeszowskiego (dwie kobiety i mężczyzna), 3 osoby z Rzeszowa (dwie kobiety i mężczyzna), 1 osoba z powiatu sanockiego (mężczyzna), 3 osoby z powiatu stalowowolskiego (dwie kobiety i mężczyzna) i 1 osoba z Tarnobrzega (kobieta).

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor poinformował dzisiaj, że od 24 stycznia br., czyli od początku wdrożenia badań na koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 58 454 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 40 006 oraz dodatkowo w innych laboratoriach (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 18 448.

Obecnie w województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 38 osób, 2574 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywają 504 osoby.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 101 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1500 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 828 osób. Odnotowano 67 zgonów. Od 3 do 5 sierpnia zmarło 4 mieszkańców województwa podkarpackiego: 3 sierpnia w Szpitalu Powiatowym w Lubaczowie (mieszkaniec powiatu lubaczowskiego), 4 sierpnia w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie (mieszkaniec powiatu rzeszowskiego), a 5 sierpnia w CM Szpital w Łańcucie - 2 osoby (mieszkanki miasta Przemyśla).

Kolejne 3 osoby, które wyzdrowiały to mieszkańcy miasta Przemyśla, powiatu lubaczowskiego i jarosławskiego.