W Ogródku Jordanowskim w Jaśle 1 czerwca odbył się zdrowy i aktywny Dzień Dziecka.
Mnóstwo śmiechu, a przede wszystkim dobrej zabawy towarzyszyło tym, którzy odwiedzili Ogród Jordanowski 1 czerwca br. Z okazji Dnia Dziecka Miasto Jasło oraz instytucje kultury przygotowały bardzo bogaty i ciekawy program.

- Po dwóch latach, trochę mniej okazałego wydarzenia, w końcu mogliśmy popuścić wodze fantazji  i wraz instytucjami kultury, które działają na terenie naszego miasta (Jasielski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Regionalne w Jaśle, Młodzieżowy Dom Kultury)  oraz strażą pożarną, Strażą Miejską, policją, lasami państwowymi, zebraliśmy się tu po to, żeby naszym milusińskim zaproponować jak najbardziej aktywny i najciekawszy program. To wszystko po to, żeby dzieci mogły się pobawić, pocieszyć swoim świętem. A dla nas to jest niebywała przyjemność - mówi Elwira Musiałowicz - Czech, zastępca burmistrza Miasta Jasła.

Jasło dzień dziecka

W trakcie ponad czterogodzinnego pikniku rodzinnego, Ogród Jordanowski wypełniły głosy pełne szczęścia i radości, zwłaszcza wśród najmłodszych. Program Dnia Dziecka zapełniły występy uczestników zajęć Jasielskiego Domu Kultury (zespół wokalno-ruchowy, mażoretki, układy taneczne) oraz Młodzieżowego Domu Kultury (trio instrumentalne i pokaz akrobatyki sportowej). 

Z "Atakiem clownów" wystąpił znany już w Jaśle wrocławski Teatr na Walizkach, a tuż po spektaklu odbyły się warsztaty cyrkowe. Ze znanymi i zachęcającymi do zdrowego trybu życia piosenkami wystąpiło Centrum Uśmiechu, czyli Inspektor Ogórek, Truskawka i Jagoda. Śpiewająco przybliżyli obecnym role poszczególnych witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Na zakończenie z widowiskiem akrobatycznym na rowerach wystąpił Piotr Bielak, uczestnik X edycji "Mam Talent". Pokazowi towarzyszyło mnóstwo emocji, dobrej zabawy i humoru. Piotr Bielak przygotował także mobilne miasteczko rowerowe, z którego mógł korzystać każdy zainteresowany.

Równolegle trwały różne działania animacyjne i artystyczne. Największe zainteresowanie wzbudziły te, przy namiotach Jasielskiego Domu Kultury. Był tam wielki plac budowlany, mata do skakania oraz malowanie twarzy i rączek, do których kolejka nie miała końca.
Pole do wyobraźni artystycznej stworzył chodnik, na którym trwało w najlepsze malowanie kredą. Dla tych, którzy chcieli potrenować  zręczność były rzuty do celu, natomiast dla spostrzegawczych -  puzzle piankowe.

Jasło dzień dziecka

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała ścieżkę zdrowia "Książka w ruchu" i stoisko z książkami, a Muzeum Regionalne zorganizowało warsztaty plastyczne z papieru, gliny i kamienia. Swoje stoiska miały także: Straż Miejska i Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Kołaczyce.
Do dyspozycji były również: wozy strażacki oraz policyjny i dwa motocykle, które cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Nie zabrakło też dmuchanej zjeżdżalni i zamku, oraz tego co na imprezie plenerowej najważniejsze, czyli waty cukrowej.

Dzień Dziecka został sfinansowany ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022 - 2025.
Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Regionalne w Jaśle. Partnerami wydarzenia byli: Straż Miejska, Państwowa Straż Pożarna, Komenda Powiatowa Policji oraz Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Kołaczyce.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.