W Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle odbył się turniej z cyklu cube4fun League VI.
Ponad 100 zawodników, których pasją jest układanie kostek Rubika i rozwiązywanie łamigłówek logicznych na czas pojawiło się w ostatni weekend w Jaśle. Był to kolejny turniej z cyklu cube4fun League VI. Speedcubing przyciąga do swoich szeregów coraz więcej miłośników na całym świecie. W naszym mieście pojawiło się wielu utytułowanych zawodników, w tym rekordziści Polski, Europy i świata.

turniej kostki Rubika

Na pomysł organizacji tego typu turnieju w Jaśle wpadła jaślanka Magdalena Pabisz, aktualna rekordzistka Polski oraz wielokrotna rekordzistka świata w kategorii kobiet w tej dyscyplinie sportowej - Moim marzeniem była organizacja zawodów speedcubingowych w moim rodzinnym mieście. Chciałam, żeby moi znajomi zobaczyli jak ciekawy i wciągający jest speedcubing. Stąd też wspólnie z moim kolegą Piotrkiem Tokarskim postanowiliśmy zorganizować turniej w Jaśle - mówiła młoda rekordzistka, która przypomniała również swoje początki z kostką Rubika. -Po raz pierwszy kostkę ułożyłam w 2016 roku. Nauczyłam się ją układać w ciągu tygodnia, a po roku pojechałam na swoje pierwsze zawody. Wówczas układałam kostkę w około 20 sekund, teraz robię to w czasie poniżej 10 sekund.

W jasielskich zawodach brał udział również Dominik Górny, mistrz Polski z 2019 w piraminx, wicemistrz świata, a także dwukrotny rekordzista świata w tej kategorii. - W 2014 roku kolega nauczył mnie układać kostkę, bardzo mnie to wciągnęło. Speedcubing to nie tylko mierzenie się ze samym sobą, ale również wspaniała atmosfera, bo nasze środowisko zawsze bardzo się wspiera i pomaga w osiąganiu coraz to lepszych wyników - zapewniał nastolatek.

Jasło turniej kostki rubika

Turniej przez dwa dni (sobota i niedziela) odbywał się w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle, a Miasto Jasło było współorganizatorem tego wydarzenia. Wśród rozegranych konkurencji znalazły się: pyraminx, skewb, square-1, 3x3x3 bez patrzenia, 3x3x3 jedną ręką oraz kostka 2x2x2.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.