Pierwszy Turniej Karate Kyokushin zorganizowany przez Dojo Samoklęski odbył się 4 czerwca.
W sobotę (4 czerwca) odbył się Pierwszy Turniej Karate Kyokushin zorganizowany przez Dojo Samoklęski prowadzone przez Senseia Marka Sawczuka I Dan. Turniej swoim patronatem objął Wójt Gminy Osiek Jasielski Andrzej Stachurski.

W Turnieju wystartowało 60 zawodników z trzech sekcji Krośnieńskiego Klubu Karate Kyokushin. Wszyscy zawodnicy, niezależnie od wieku, pokazali prawdziwego ducha walki, pomimo stresu i zmęczenia. Techniki karate prezentowane przez wszystkich startujących wykonywane były na 100% ich możliwości. Dzieci i młodzież swoim nienagannym zachowaniem oraz wzorowym przestrzeganiem etykiety karate pokazały, że umiejętności nabyte podczas treningów przyswajają i wcielają w życie ku niezmiernej radości ich Senseia i rodziców.

turniej karate

Na turnieju pojawili się znakomici goście począwszy od władz gminy z wójtem Andrzejem Stachurskim i przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Wojdaczem na czele, poprzez grupę sędziowską karate, w której skład wchodzili: sensei Adam Buczyński jako sędzia główny wraz ze swoimi podopiecznymi którzy tytułują się mistrzowskimi osiągnięciami sempai Wiktoria Bilska, sempai Aleksandra Szyndak, sempai Izabela Mielech oraz sempai Blanka Trybus . Swoją obecnością zaszczyciła nas również małżonka senseia Marka Sawczuka, Józefa Winnicka- Sawczuk przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki powiatu krośnieńskiego.

Startujący podzieleni byli na kilka grup wiekowych zgodnie z wiekiem oraz wagą zawodników. W sumie na podium stanęło 60 osób. Została również wręczona nagród specjalna dla najlepszego zawodnika turnieju, którą otrzymała Sandra Adamiak zawodniczka sekcji krośnieńskiej oraz trzy nagrody Wójta za szczególne osiągnięcia sportowe dla zawodniczek trenujących karate Kyokushin z terenu reprezentujących klub i odnoszących liczne sukcesy sempai Patrycji Brej, sempai Oliwi Twardzik oraz sempai Amelii Bilskiej.

I turniej karte Osiek Jasielski

Pogoda dopisała, więc i uczestnictwo w turnieju było przednie. Goście częstowali się wspaniałymi ciastami przygotowanymi przez rodziców dzieci z klubu, były zimne napoje, a także kiełbaski z grilla.

- Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi za wsparcie finansowe na zakup pucharów dla zawodników oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Osieku jasielskim za wsparcie finansowe na organizację turnieju oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego wydarzenia sportowego na terenie naszej gminy.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.