Funkcjonariusze skontrolowali w powiecie jasielskim ponad 1200 kierujących. Siedmiu z nich odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu.
W poniedziałek (13 czerwca), na drogach powiatu jasielskiego, policjanci z wydziału ruchu drogowego realizowali zadania związane z ujawnianiem i eliminowaniem z ruchu nietrzeźwych kierujących w ramach akcji "Trzeźwy poranek". Policjanci prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami w wyznaczonych punktach kontrolnych.

Łącznie sprawdzili trzeźwość 1220 kierujących. W efekcie prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 7 kierujących, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Trzej kierujący odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, pozostali muszą liczyć się z odpowiedzialnością za popełnienie wykroczenia.

Przypominamy: - Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.