W dniach od 17 do 19 czerwca w Jaśle odbędzie się XXI Międzynarodowy Festiwal Sportu.
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w Jaśle znowu odbędzie się Festiwal Sportu - impreza, która przyciąga do nas reprezentantów innych krajów. W tym roku na festiwal sportu przyjedzie 6 przedstawicieli innych państw, a młodzi sportowcy zmierzą się w dwóch dyscyplinach sportowych siatkówce dziewcząt i judo.

Sportowe zmagania będą trwały trzy dni (piątek, sobota, niedziela). W tym czasie odbędą się dwa turnieje XXI Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt (miejsce rozgrywek: SP nr 2, II LO) oraz IX Międzynarodowy Turniej Judo (Podkarpackie Centrum Sportów Walki). Oficjalne rozpoczęcie Festiwalu zaplanowano na jasielskim rynku 17 czerwca, na godz. 17.15.

W XXI edycji Festiwalu zawitają do Jasła, oprócz polskich zespołów, również zawodnicy z: Niemiec, Anglii, Czech, Słowacji, Ukrainy i Rumunii. Głównym celem projektu jest integracja poprzez sport. Dotychczas, w rozgrywanych od 2000 roku turniejach wzięło udział 169 zespołów reprezentujących 19 państw.

festiwal sportu
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.