W dniach od 17 do 19 czerwca w Jaśle odbędzie się XXI Międzynarodowy Festiwal Sportu.
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w Jaśle znowu odbędzie się Festiwal Sportu - impreza, która przyciąga do nas reprezentantów innych krajów. W tym roku na festiwal sportu przyjedzie 6 przedstawicieli innych państw, a młodzi sportowcy zmierzą się w dwóch dyscyplinach sportowych siatkówce dziewcząt i judo.

Sportowe zmagania będą trwały trzy dni (piątek, sobota, niedziela). W tym czasie odbędą się dwa turnieje XXI Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt (miejsce rozgrywek: SP nr 2, II LO) oraz IX Międzynarodowy Turniej Judo (Podkarpackie Centrum Sportów Walki). Oficjalne rozpoczęcie Festiwalu zaplanowano na jasielskim rynku 17 czerwca, na godz. 17.15.

W XXI edycji Festiwalu zawitają do Jasła, oprócz polskich zespołów, również zawodnicy z: Niemiec, Anglii, Czech, Słowacji, Ukrainy i Rumunii. Głównym celem projektu jest integracja poprzez sport. Dotychczas, w rozgrywanych od 2000 roku turniejach wzięło udział 169 zespołów reprezentujących 19 państw.

festiwal sportuChcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.